close
تبلیغات در اینترنت
آژانس خبری مسکن

آژانس خبری مسکن

ارتباط از طریق یاهو مسنجر
1
دانلود فایل مهرفا
2
میهن سل
3
محل تبلیغات شما

عضویت درخبرنامه

تبلیغات شما

برگ گرافیک

حال و روز مسکن در اوضاع رکودی
بازديد : 554

دامنه رکود در معاملات خرید و فروش مسکن که از ابتدای امسال با دلایل مختلفی به مهم‌ترین رویداد این بازار به‌رغم بالا ماندن قیمت‌ها و ادامه روند صعودی، تبدیل شده است با اتمام فصل طلایی معاملات بازار مسکن یعنی تابستان امسال به پاییز هم کشیده شده است.

هم اکنون سیر صعودی لحظه‌ای قیمت‌ها، تاثیر روزمره نوسان نرخ دلار بر بازار مسکن، انتقاد مشاوران املاک از کسادی بازار معاملات، جو روانی ایجاد شده موثر بر قیمت‌های اجاره، بر هم خوردن بسیاری از معاملات خرید و فروش مسکن به خصوص از شهریور ماه به بعد و سرایت رکود معاملات از تهران به سایر شهرها، مهم‌ترین شاخصه‌های بازار مسکن محسوب می‌شود.
انصراف مالکان از فروش مسکن
در این میان انصراف معدود فروشندگانی که در بازار مسکن در پی معاملات ملک خود هستند نشان می‌دهد، هم اکنون اغلب مالکان حتی کسانی که به پول خود نیاز دارند یا در پی تبدیل ملک خود به ملک دیگری هستند، به‌رغم توافق با خریدار قبل از امضای مبایعه‌نامه فروش با این استدلال که قیمت‌ها به صورت لحظه‌ای در حال تغییر است، نمی‌توانند برای فروش ریسک کنند و ترجیح می‌دهند فعلا دست نگه دارند.یکی از مشاوران املاک فعال در شهر تهران در این زمینه به خبرگزاری فارس اعلام کرد: مهم‌ترین دلیل ایجاد چنین شرایطی نوسان نرخ دلار و ارز در بازار و تاثیر آن بر معاملات و قیمت مسکن است.
معامله‌ای صورت نمی‌گیرد!
مشاوران املاک در حالی از افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن می‌گویند که به دنبال آن معتقدند: در حال حاضر نه معامله‌ای عملا صورت می‌گیرد و نه قیمت ثابت و مشخصی برای مسکن وجود دارد. از 15 شهریور امسال به این سو نیز حدود 80 درصد معاملات به هم خورده است.
انبوه‌سازان هم دست نگه داشتند
گذشته از مشاوران املاک، انبوه سازان نیز در پاسخ به این سوال که چرا سازندگان در حال حاضر، تمایل به فروش مسکن ندارند، به فارس اعلام کردند: یک انبوه‌ساز یا فروشنده مسکن در شرایطی مشابه آنچه هم اکنون در بازار مسکن به وجود آمده است به دنبال حفظ ارزش سرمایه خود متناسب با نرخ تورم است. به همین خاطر الان معامله‌ای صورت نمی‌گیرد.به اعتقاد این انبوه‌سازان تا زمانی که نرخ تورم و قیمت ارز روند صعودی داشته باشد، قیمت مسکن هم افزایش می‌یابد.این در حالی است که بنابر اظهار این انبوه‌سازان، سیلاب ناآرامی قیمت مسکن از تهران به سمت سایر شهرهای کشور نیز پیش می‌رود.اما در این میان کارشناسان مسکن توصیه می‌کنند: دستگاه‌های پولی و مالی کشور، باید طی برنامه‌ای جامع اقدام به تثبیت اقتصادی کنند، با مردم صادقانه صحبت کنند و از دادن وعده و وعید هم خودداری کنند.


موضوع: اخبار مسکن,قوانین آپارتمان نشینی,اخبار سیاسی,پروژه های ساختمانی,
برچسب ها : ,,

چگونه برای مسکن ویژه ثبت نام کنیم؟ +آدرس سایت ثبت نام
بازديد : 5524

این وزارتخانه تنها راه ثبت‌نام مسکن‌ویژه را «مراجعه اینترنتی» عنوان کرده و برای این شیوه اسم‌نویسی یک سامانه به نشانی www.maskanmehr.net را برای ثبت‌نام راه‌اندازی کرده است.

متقاضیان مسکن‌ویژه به آدرس www.maskanmehr.net مراجعه کنند
 وزارت راه‌وشهرسازی قبل از آنکه جزئیات رسمی درباره قیمت و شرایط ثبت‌نام طرح مسکن‌ویژه تهران را برای متقاضیان اعلام عمومی کند، در یک گام تازه که در ایام تعطیلات اخیر در پایتخت برداشته، آدرس محلی را که متقاضیان مسکن‌ویژه باید با مراجعه به آنجا اسم‌نویسی کنند اعلام کرده است.

این وزارتخانه تنها راه ثبت‌نام مسکن‌ویژه را «مراجعه اینترنتی» عنوان کرده و برای این شیوه اسم‌نویسی یک سامانه به نشانی www.maskanmehr.net را برای ثبت‌نام راه‌اندازی کرده است.
این سامانه همان سامانه قدیمی ثبت‌نام مسکن‌مهر است با این تفاوت که از امروز با مراجعه به آن، در قسمت بالای سامانه یک لینک با عنوان «ثبت نام متقاضیان پروژه مسکن منطقه تهرانسر» ایجاد شده که متقاضیان مسکن‌ویژه می‌توانند با ورود به آن از جزئیات طرح مطلع شوند.
در این سامانه بعد از ورود به لینک مسکن‌ویژه، 2 گزینه با عناوین «شرایط و مراحل» و «ثبت‌نام» فعال می‌شود که از امروز تا زمانی که کار ثبت‌نام از متقاضیان آغاز شود، در این دو گزینه پیغام «زمان ثبت‌نام تا چند روز آینده به طور دقیق اعلام خواهد شد» درج می‌شود.
هم‌اکنون بعد از کلیک روی گزینه «شرایط و مراحل» این پیغام می‌آید: شرایط و مراحل و همچنین مدارکی که باید قبل از ثبت نام آماده کنید تا چند روز آینده به طور دقیق اعلام خواهد شد.
همچنین در سامانه‌ای که از امروز امکان ورود به آن برای ثبت‌نام مسکن‌ویژه، ایجاد شده است بعد از کلیک روی گزینه «ثبت‌نام» این پیغام می‌آید: اینجا محل ثبت‌نام اینترنتی پروژه مسکن‌ویژه تهرانسر است و ثبت‌نام فقط به صورت اینترنتی خواهد بود و تاریخ و ساعت دقیق شروع ثبت‌نام در چند روز آینده اعلام می‌شود.
 به گزارش دنیای اقتصاد، قرار است نیکزاد وزیر راه‌وشهرسازی قیمت مسکن‌ویژه و زمان ثبت‌نام آن را در روزهای آینده اعلام کند.


موضوع: اخبار مسکن,اخبار اقتصادی,پروژه های ساختمانی,
برچسب ها : ,,

عسکری: مرکز آمار، مشخصات واحد‌های مسکونی خالی را برای اعمال مالیات اعلام کند
بازديد : 1110

اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یک موضوع قانونی بوده و مرکز آمار باید با ارائه مشخصات یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی خالی به سازمان امور مالیاتی، قانون را جامه عمل بپوشاند.

اقتصادآنلاین/گروه مسکن:

رییس سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: برای اعمال مالیات بر خانه‌های خالی، مرکز آمار مشخصات یک میلیون ۶۰۰ هزار واحد مسکونی خالی را به سازمان امور مالیاتی اعلام کند.

علی عسکری در گفت‌و‌گو با ایلنا، با بیان اینکه قانون مالیات‌های پایه تصویب شده و لازم الاجرا است، ارائه مشخصات یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی خالی برای اجرای مالیات بر خانه‌های خالی از سوی مرکز آمار و وزارت مسکن خواستار شد.

وی، با اشاره به اینکه قانونی که وضع و تصویب شده، لازم الاجرا است و نهاد‌های ذیربط در این زمینه باید با سازمان امور مالیاتی همکاری داشته باشند، اظهار داشت: اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یک موضوع قانونی بوده و مرکز آمار ایران باید با ارائه مشخصات یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی خالی در کشور به سازمان امور مالیاتی، قانون مصوب شده را جامه عمل بپوشاند.

معاون وزیر اقتصاد در امور مالیاتی کشور در ادامه از رشد مالیات های مستقیم و پایه در دو سال گذشته خبر داد و بیان داشت: خوشبختانه در طی دو سال گذشته با اجرایی شدن قانون مالیات‌های پایه و مستقیم، حجم مالیات‌ها با افزایش مواجه شده و پیش بینی می‌شود که اهداف این قانون در پایان برنامه پنج ساله پنجم توسعه تحقق یابد.

عسکری، از اجرای طرح جامع مالیاتی به صورت کامل در سال آینده و بر اساس مکانیز م‌های جدیدی که در آینده اعلام خواهد شد، خبر داد و تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی در تلاش است که نرخ بژمالیاتی را به استاندارد نزدیک کرده و همانند کشور‌های توسعه یافته، این نرخ اجرایی شود.

وی گفت: در حال حاضر نرخ مالیاتی در کشور نسبت به بسیاری از کشور‌های دیگر از نرخی متوسط برخوردار است.


موضوع: اخبار مسکن,قوانین ساخت ساختمان,اخبار اقتصادی,اخبار سیاسی,پروژه های ساختمانی,
برچسب ها : ,,,

افزایش ثبت‌نام در نزدیک‌ترین پروژه مسکن‌مهر به تهران
بازديد : 369

ثبت‌نام در نزدیک‌ترین پروژه مسکن‌مهر به شهر تهران رو به افزایش گذاشته است. بعد از ثبت‌نام انبوه متقاضیان مسکن‌مهر در شهر جدید پردیس که در مقایسه با دو منطقه دیگر –پرند و هشتگرد- نزدیک تهران محسوب می‌شود، اخیرا در پروژه مسکن‌مهر شهریار نیز آمار ثبت‌نام متقاضیان افزایش پیدا کرده است.

اقتصادآنلاین/گروه مسکن:

ثبت‌نام در نزدیک‌ترین پروژه مسکن‌مهر به شهر تهران رو به افزایش گذاشته است. بعد از ثبت‌نام انبوه متقاضیان مسکن‌مهر در شهر جدید پردیس که در مقایسه با دو منطقه دیگر –پرند و هشتگرد- نزدیک تهران محسوب می‌شود، اخیرا در پروژه مسکن‌مهر شهریار نیز آمار ثبت‌نام متقاضیان افزایش پیدا کرده است.
مسکن‌مهر شهریار نزدیک‌ترین پروژه مسکن‌مهر به تهران است.
به گزارش دنیای‌ اقتصاد، حسین شعبانی- مجری طرح مسکن‌مهر شهریار- با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به مکان‌یابی پروژه مسکن مهر خودمالکی شهرک مهستان در باغستان شهریار که در فاصله نزدیکی به تهران واقع است و همچنین آب‌وهوای مساعد این شهرستان و واقع شدن در فاصله نسبتا نزدیک به متروی اکباتان، مردم برای ثبت نام در این پروژه به شدت اقبال نشان می‌دهند.
وی اظهارکرد: مقرر شده در ساخت این شهرک مسکونی تمامی مقررات ملی و استانداردهای ساختمان‌سازی نیز لحاظ شود.
شعبانی اظهارکرد: علاوه براین تمامی امکانات زیرساختی در ساخت این شهرک رعایت شده است که در مجموع در زمینی به مساحت حدود 20 هکتار و در قالب 112 بلوک 7طبقه ای که در هر طبقه 5 واحد است ساخته می‌شود.
به گفته وی، آورده متقاضیان در این پروژه بین 15 تا 35 میلیون تومان با توجه به متراژ واحدها در نوسان است. مدیرعامل شرکت پیگیرراه پیروز در عین حال افزود: با توجه به نزدیکی پروژه مسکن مهر مهستان به شهر تهران بسیاری از متقاضیان، این پروژه را در قالب مسکن مهر ویژه تصور کرده‌اند که این امر تمایل برای ثبت‌نام را به شدت افزایش داده است.


موضوع: اخبار مسکن,اخبار اقتصادی,اخبار سیاسی,
برچسب ها : ,,,

ليست صفحات

تعداد صفحات : 106

[تبادل لگو با ما]

Friends
تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ میباشد. قالب طراحی شده توسط: برگ گراف و ترجمه شده توسط : قالب گراف

تصویر ثابت