close
تبلیغات در اینترنت
آژانس خبری مسکن

آژانس خبری مسکن

ارتباط از طریق یاهو مسنجر
1
دانلود فایل مهرفا
2
میهن سل
3
محل تبلیغات شما

عضویت درخبرنامه

تبلیغات شما

برگ گرافیک

بانک‌های‌خصوصی عامل افزایش دلالی بازارمسکن
بازديد : 210

بانک‌های‌خصوصی عامل افزایش دلالی بازارمسکن

بسیاری از بانکهای خصوصی با ارائه 80 درصد تسهیلات مسکن، موجب خرید خانه توسط سرمایه داران و دلالان شده اند.

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک کشوری، با بیان اینکه افزایش قیمت در تمامی بخش های اقتصادی کشور ایجاد شده است، گفت: افزایش میزان تسهیلات در بخش مسکن باید صورت بگیرد.
وی ادامه داد: افزایش قیمت مسکن زمینه را برای ضرورت استفاده از تسهیلات 50 میلیون تومانی، فراهم می کند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، با بیان اینکه تسهیلات 50 میلیون تومانی خوب است، اما کافی نیست افزود: در صورتی که تسهیلات برای مسکن افزایش نیابد، متقاضیان با مشکل روبرو می شوند.
خسروی با بیان اینکه باید فرهنگ افزایش میزان تسهیلات برای متقاضیان ایجاد شود، افزود: باید 80 درصد از قیمت خرید مسکن تسهیلات تامین کند که متاسفانه در حال چنین موضوعی در کشور مطرح نیست.
وی در ادامه اظهار داشت: بسیاری از بانکهای خصوصی با ارائه 80 درصد تسهیلات مسکن، موجب خرید خانه توسط سرمایه داران و دلالان شده اند.

خسروی در ادامه خاطرنشان کرد: با ایجاد فرهنگ افزایش وام خرید برای متقاضیان می توان بازار رشد قیمت مسکن را کنترل کرد.


موضوع: اخبار مسکن,قوانین آپارتمان نشینی,اخبار اقتصادی,پروژه های ساختمانی,

مسکن از ابتدای سال چقدر گران شد؟
بازديد : 294

مسکن از ابتدای سال چقدر گران شد؟

نتایج بازرسی‌ از فعالیت واسطه‌های بازار مسکن، در غیاب گزارش‌های رسمی درباره فعل‌وانفعالاتی که در ماه‌های اخیر دامن این بازار را گرفته، نشان می‌دهد: قیمت مسکن در تهران اگر چه از ابتدای سال تاکنون حالت افزایشی به خود گرفته اما اندازه نرخ رشد آن در حد نرخ تورم عمومی بوده‌است طوری که در بهار و تابستان امسال قیمت‌ها بین 15 تا 20 درصد صعود کرد و در پایان پاییز مجموع نرخ رشد به مرز 30 درصد رسید.

معاون بازرسی اتحادیه مشاوران‌املاک تهران ضمن تایید تحول معاملاتی در فصل سوم سال91 و متفاوت خواندن بازار مسکن در نیمه‌دوم امسال در مقایسه با دوره‌های مشابه سال‌های گذشته، اعلام کرد: آنچه باعث رونق پاییزی معاملات شده فعلا ارتباطی به تغییر مسیر سرمایه‌ها از بازارهای ارز و طلا ندارد، بلکه نتیجه پایان انتظار متقاضیان مصرفی مسکن بابت بهبود شرایط قیمتی است.
پیش‌تر با استناد به آمار سامانه رهگیری معاملات مسکن، از وقوع رونق در خریدوفروش واحدمسکونی در تهران در ماه‌های پاییز91 به‌رغم رکود در سرتاسر نیمه‌اول خبر داده شده بود.
معاون بازرسی اتحادیه املاک در تحلیلی که درباره این رونق به دست آورده، معتقد است: چون که ثبات نسبی قیمت مسکن در پایان تابستان به اوج خود رسید، در ماه‌های اخیر اقبال مردم به خرید افزایش پیدا کرده است اما سفته‌بازی یا خرید‌های سرمایه‌ای ملک هنوز شکل محسوس در بازار به خود نگرفته است.
حسام عقبایی همچنین با تاکید براینکه تغییرات در بازار مسکن در درازمدت اتفاق می‌افتد، اعلام کرد: پیش‌بینی‌ ما برای ماه‌های باقی‌مانده از سال، تکرار تحول پاییزی – هم به لحاظ قیمت و هم به لحاظ حجم معاملات- است.این عضو هیات‌مدیره اتحادیه املاک در عین حال انتخابات سال آینده را بی‌تاثیر بر بازار مسکن ندانست و گفت: معمولا در دوران انتخابات ریاست‌جمهوری دارندگان سرمایه‌، ملک را امن‌ترین محل برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند که با توجه به این تجربه، شدت رونق معاملات در ماه‌های آینده می‌تواند بیشتر هم شود.
تاثیر رونق پاییزی بر قیمت مسکن
افزایش حجم معاملات خرید و فروش مسکن در فصل پاییز به نسبت شش ماهه اول سال، بر خلاف روال سال‌های قبل، انتظارات متفاوتی را پیش روی این دسته از معاملات در ماه‌های پایانی سال قرار داد. پس از آنکه معاملات خرید و فروش مسکن در سه ماه سوم با رونقی نسبی در مقایسه با 6 ماه ابتدایی سال رو به رو شد، عضو هیات مدیره و معاون بازرسی اتحادیه مشاوران املاک تهران از رشد 30 درصدی قیمت مسکن در سه ماه سوم امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.به گفته حسام عقبایی، این رونق برخلاف آنکه برخی کارشناسان از آن تحت عنوان هجوم سرمایه‌ها از بازار ارز به بازار مسکن یاد می‌کنند بیشتر ناشی از پایان زمان انتظار خریداران مصرفی است که منتظر بودند با اتمام فصل جابه‌جایی‌ها از موقعیت بهتری برای خرید برخوردار شوند.
وی برای سه ماهه پایان سال پیش‌بینی می‌کند: اگر چه در زمستان شاهد تغییری محسوس در قیمت و حجم معاملات خرید و فروش مسکن نخواهیم بود و همچنان انتظار هجوم سرمایه‌ها به بازار مسکن منتفی است اما تغییراتی که سال آینده به واسطه انتخابات ریاست جمهوری، اقتصاد کشور را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد بخشی از سرمایه‌ها را به بازار ایمن مسکن سوق خواهد داد.
رونق معاملات در حد چند ماه
عضوهیات مدیره و معاونت بازرسی اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه تنها دو ماه از سال را شاهد رونق نسبی معاملات خرید و فروش مسکن نسبت به ماه‌های قبل و بعد از آن بودیم، گفت: از ابتدای سال رکود نسبی معاملات را تا اواخر تیرماه شاهد بودیم که این رکود نسبی ریشه در رکودی دارد که از ماه‌های قبل بر معاملات بازار مسکن حاکم شده بود. یعنی به این صورت نبود که رکود در معاملات خرید و فروش از ابتدای سال 91 شروع شده باشد.
عقبایی با تاکید بر اینکه این رکود از سال قبل هم وجود داشت و همچنان در سال جاری نیز ادامه یافته است افزود: واقعیت این است که مسکن مانند سایر کالاهای اقتصادی نیست که یکباره افزایش قیمت داشته باشد و سپس ظرف یک یا دوماه هم کاهش قیمت را تجربه کند؛ بنابراین سیر صعودی یا نزولی قیمت مسکن یک پروسه تقریبا بلند مدت است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر از اواخر تیرماه، که وضعیت رکود بر بازار مسکن حاکم بود تقریبا به مدت دو ماه رونق نسبی در بازار معاملات ایجاد شد اما تا پایان شهریور ماه ، رکود نسبی 4 ماهه اول تبدیل به رونق شد که البته این رونق با گونه‌ای از رشد در معاملات خرید و فروش مواجه شد.
عقبایی تصریح کرد: این رشد هم در قیمت مسکن بود و هم در انجام معاملات. به این ترتیب و در مجموع، طی ماه های گذشته قیمت مسکن رشد نسبی داشت. به این صورت که از ابتدای سال تا ابتدای پاییز قیمت مسکن بین 15 تا 20 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.
10 درصد دیگر در پاییز بالا رفت
معاون بازرسی اتحادیه مشاوران املاک تهران همچنین در خصوص علل رونق پاییزی معاملات مسکن تصریح کرد: با آغاز پاییز به‌رغم اینکه بسیاری از افراد پیش‌بینی می‌کردند که با ایجاد زمزمه‌های ثبات در بازار مسکن با هجمه تقاضا و سرمایه‌ها به سمت بازار مسکن مواجه می‌شویم و این بازار با رونق قابل توجه مواجه می‌شود، اما چنین نشد.
عقبایی افزود: در این مدت ما چندان ندیدیم که این گونه سرمایه‌ها از بازار ارز به بازار مسکن آمده باشد یا بهتر بگویم تا الان که چنین نشده است. اما با وجود اینکه ما توقع نداشتیم قیمت‌ها در پاییز افزایش داشته باشد علاوه بر افزایش 15 تا 20 درصدی در تابستان، تا امروز حدود 10 درصد نیز باز افزایش قیمت در معاملات خرید و فروش مسکن را نسبت به دو فصل اول سال شاهد بودیم.
وی ادامه داد: اساسا فرمولی که در مورد معاملات پاییز در حالت کلی صادق است، حکم می‌کند در فصل پاییز میزان معاملات به دلیل آنکه جابه جایی‌ها کمتر می‌شود و فصل کار و درس هم آغاز می‌شود نسبت به سه ماهه تابستان کاهش داشته باشد. این یک اصل است اما در برخی سال‌ها اتفاقات به خصوص، اعم از اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، منطقه‌ای و... باعث بر هم خوردن این نظم کلی می‌شود.
عقبایی خاطرنشان کرد: به طور خلاصه باید بگویم از شهریور ماه به بعد به نسبت سال‌های قبل معاملات مسکن در بخش سرمایه‌ای باز هم رکود داشت؛ یعنی کسانی که سال‌های قبل با انگیزه‌های سرمایه‌ای وارد بازار خرید مسکن می‌شدند امسال کمتر ورود پیدا کردند و توقع مورد نظر در مورد معاملات سرمایه‌ای در فصل پاییز هم چندان محقق نشد.
وی افزود: اما آن چیزی که معاملات مسکن را در فصل پاییز با قدری رونق نسبت به 6 ماهه اول سال گرم کرد ورود تقاضای مصرفی بازار مسکن بود که به دلیل انتظار برای ایجاد ثبات در بازار مسکن در سه ماهه تابستان یا شش ماهه اول سال دست نگه داشته بودند تا ببینند سیر تغییر قیمت‌ها به چه مسیری هدایت خواهد شد؟
عقبایی تاکید کرد: بنابراین، این افراد منتظر در فضای رکودی بودند که در فصل پاییز در انتظار افت قیمت‌ها پس از گذر از فصل جا به جایی‌ها، در سه ماهه سوم سال وارد بازار معاملات خرید و فروش شدند. بنابراین رشد معاملات پاییزی مسکن اغلب مربوط به معاملات مصرفی است و همانطور که گفته شد هنوز سرمایه‌های موجود در بخش ارز، به بازار مسکن راه نیافته است.
عقبایی در خصوص تاثیر افزایش رونق پاییزی بر قیمت مسکن ظرف سه ماهه اخیر اعلام کرد: در سه ماهه سوم امسال در مقایسه با پاییز سال گذشته 30 درصد افزایش قیمت داشته ایم.
وی همچنین در خصوص تفاوت قیمت مسکن طی شش ماهه ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، گفت: تفاوت قیمت‌ها در شش ماهه اول سال بسیار متفاوت است با مدت مشابه گذشته و اگر بخواهیم به صورت شش ماه به شش ماه آمار بدهیم می‌توان گفت میزان افزایش قیمت مسکن در شش ماهه اول سال، به طور میانگین 20 درصد بوده است.
تاثیر انتخابات پیش‌رو
معاونت بازرسی اتحادیه مشاوران املاک تهران همچنین در خصوص پیش‌بینی وضعیت بازار معاملات مسکن در ماه‌های پایانی سال، تصریح کرد: پیش‌بینی من برای ماه‌های پایانی سال این است که معاملات هم به لحاظ قیمتی و هم از نظر حجم با همین سیر سه ماهه گذشته ادامه می‌یابد؛ بنابراین نه ایجاد رکود یا رونق در حجم معاملات نسبت به آنچه هم اکنون وجود دارد انتظار می‌رود و نه افزایش یا کاهش قابل توجه قیمت. وی در پاسخ به این سوال که آیا ظرف سه ماه پایانی سال می‌توان انتظار ورود سرمایه‌ها از بازار ارز و طلا به بازار مسکن را داشت گفت: اینکه بگوییم درصد زیادی از این سرمایه‌ها در ماه‌های پایانی سال به بخش مسکن می‌رسد، خیر! چنین توقعی وجود ندارد و حتی احتمال آن نیز نمی‌رود.وی در عین حال با تاکید بر اینکه حرکت جهشی سرمایه‌ها از بخش‌های دیگر مانند ارز به بخش مسکن در سه ماه پیش رو ، منتفی است، خاطرنشان کرد: البته ورود درصدی طبیعی یا مقداری از این سرمایه‌ها به بازار مسکن نیز غیر قابل انتظار نیست. دلیل این امر هم آن است که چون بسیاری از افراد ثبات سرمایه گذاری در ملک را ایمن تر می‌دانند و از سوی دیگر ما در آستانه سال جدید قرار می‌گیریم و سال 92 به دلیل برخی تغییرات به خصوص انتخابات ریاست جمهوری ممکن است پیشامدهای اقتصادی بیشتری در کشور صورت گیرد ترجیح می‌دهند یک سهم از سرمایه‌های خود را در بازار مسکن سرمایه گذاری کنند، اما اینکه هجمه‌ای در این زمینه اتفاق بیفتد، منتفی است.


موضوع: اخبار مسکن,قوانین آپارتمان نشینی,اخبار اقتصادی,پروژه های ساختمانی,
برچسب ها : ,,,

ادامه ثبت نام از متقاضیان مسکن ویژه تهران
بازديد : 234

ادامه ثبت نام از متقاضیان مسکن ویژه تهران

طبق آخرین آمار موجود تاکنون دو هزار و 450 نفر برای مسکن ویژه تهران در شعب بانک مسکن ثبت نام کردند، ضمن این که فرایند ثبت نام همچنان ادامه داد.

میرسجاد سید اشرفی - سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی زمین و مسکن - در تشریح آخرین وضعیت مسکن ویژه تهران افزود: این تعداد در شعب بانک مسکن مناطق 22 گانه تهران اقدام به افتتاح حساب کردند، البته در پالایش ها و بررسی شرایط عمومی متقاضیان، حدود 500 نفر از این افراد حائز شرایط نبودند.
وی با بیان این که، بررسی شرایط عمومی متقاضیان هنوز تمام نشده است، اظهار داشت: ثبت نام از متقاضیان با همان رویه قبلی همچنان ادامه دارد و اشخاص برای ثبت نام می توانند به شعب بانک مسکن مراجعه و با آورده 20 میلیون تومانی اقدام به افتتاح حساب کنند.
سید اشرفی تصریح کرد: تمام فرایند ثبت نام، بررسی و اطلاع رسانی به طور کامل غیر حضوری است و متقاضیان با مراجعه به سایت و دریافت یکسری پیامک در جریان موضوعات و وضعیت پرونده خود قرار خواهد گرفت.
وی سپس در خصوص تحویل واحدهای مسکونی به متقاضیان مسکن ویژه تهران گفت: تمام متقاضیان به شرطی که واجد شرایط باشند و شرایط شیوه نامه را رعایت کنند، از طریق مسکن ویژه تهران، صاحب خانه خواهند شد.
وی با بیان این که، طرح مسکن ویژه تهران در حال حاضر در سایت تهرانسر عملیاتی است، اظهار داشت: در مورد فعال شدن سایر سایت ها به سبب این که تصمیمات لازم در این خصوص را مدیران ارشد در وزارت راه و شهرسازی اتخاذ خواهند کرد، اطلاع دقیقی ندارم، اما این موضوع در حال بررسی است و متناسب با تقاضا، تصمیمات لازم به طور قطع گرفته خواهد شد.
سید اشرفی گفت: در طرح اولیه سایت تهرانسر چهار هزار واحد ساخته خواهد شد و پس از قطعی شدن پالایش و بررسی شرایط متقاضیان، ظرفیت سنجی صورت خواهد گرفت و چنانچه قرار شد تعداد واحدها افزایش پیدا کند به طور قطع در این خصوص تصمیم گیری می شود.
وی در مورد زمان تحویل واحدهای سایت تهرانسر نیز گفت: در تلاش هستیم تا پایان دولت دهم وضعیت مسکن ویژه تهران را به مرحله تحویل به متقاضیان برسانیم.
سید اشرفی در مورد پیشرفت فیزیکی واحدهای تهرانسر اظهار داشت: وضعیت واحدهای ساخته شده در این سایت متفاوت است، اما به طور متوسط تمام واحدها در مرحله نصب اسکلت سقف قرار دارند.
وی در خصوص تغییر قیمت واحدهای مسکن ویژه تهران گفت: بهای تمام شده این واحدها هنوز قطعی نیست و ممکن است متناسب با شرایط ، تصمیماتی گرفته شود، اما فعلا این موضوع به هیچ عنوان در دستور کار مسکن تهران نیست.
وی افزود: بخش مسکن ویژه تهران همچنان ادامه دارد و با قوت کار خودش را ادامه می دهد و متقاضیان می توانند با مراجعه به شعب بانک مسکن ثبت نام کنند، ضمن این که برای ثبت نامه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.
سید اشرفی با بیان این که، به هر تعدادی که ثبت نام به عمل آید، خانه نیز به متقاضیان تحویل خواهد شد، گفت: در چارچوبی که شرایط عمومی برای ثبت نام اعلام شده است، مجموعه وزارت راه و شهرسازی نیز پذیرفته که پاسخگوی نیاز متقاضیان در این چارچوب باشد.


موضوع: اخبار مسکن,اخبار اقتصادی,پروژه های ساختمانی,
برچسب ها : ,

تسهیلات تولید سر از مسکن مهر درآورد
بازديد : 496

رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: تسهیلاتی که قرار بود به تولید اختصاص یابد، به مسکن مهر داده می شود که این امر در بلند مدت نیز قطعا مخاطره انگیز خواهد بود.

رضا رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به عدم توجه دولت به بخش تولید کشور اظهار داشت: اقدامات دولت در سال جاری نشانگر این موضوع است که تولید ملی در اولویت کاری و جدی دولت قرار ندارد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن افزود: متاسفانه با وجود گذشت هفت ماه از سالی که به عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام گرفته، اقدام عملی جدی از سوی دولت مبنی بر حمایت از تولید ملی انجام نگرفته است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن در ادامه با اشاره به آسیبهای ناشی از بیکاری و نبود اشتغال پایدار در کشور، تصریح کرد: به عنوان مثال فردی که بیکار است، نمی‌تواند وام مسکن مهر را باز پرداخت کند، ولی آن فرد اگر در جایی اشتغال داشته باشد، قطعا بدون دریافت وام اقدام به خرید مسکن خواهد کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ادامه داد: متاسفانه در شرایط فعلی، تسهیلاتی که قرار بود به تولید اختصاص یابد به مسکن مهر داده می شود که این امر در بلند مدت نیز قطعا مخاطره انگیز خواهد شد.

رحمانی تأکید کرد: متاسفانه نوع برخورد دولت با تولید، نشان از بی رغبتی آن به تولید داخلی است و باید هر چه سریع تر این روند را پایان دهد.

وی با بیان اینکه دشمن در حال تحمیل جنگ اقتصادی شدیدی علیه کشورمان است، افزود: تاکنون مختصات جنگی را که علیه ما در حال انجام است، را درست نشناخته و متناسب با آن تصمیم‌گیری نشده است.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در جنگ اقتصادی فعلی باید قرارگاه تصمیم‌گیری متناسب با اقدامات انجام گرفته علیه کشورمان ایجاد شود، تا بتوان متناسب با شرایط، تصمیم‌های به روز و فوری در رابطه با آن گرفت.


موضوع: اخبار مسکن,اخبار سیاسی,پروژه های ساختمانی,
برچسب ها : ,

ليست صفحات

تعداد صفحات : 106

[تبادل لگو با ما]

Friends
تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ میباشد. قالب طراحی شده توسط: برگ گراف و ترجمه شده توسط : قالب گراف

تصویر ثابت